Acele Giden Ecele Gider Kompozisyon

İşimizi vakti zamanında yerinde yapmak daha sonradan aceleye getirmemizi önler. İşler birikince zamanı da gelince acelece yapılan iş doğru olmadığı gibi insanın başına bela açar. Trafikte öyledir zamanında yola çıkarak sağ salim varmak yerine acele hareket ederek hızlı şekilde gitmemiz hayatımıza mal olabilir.

Aceleyle yapılan işlerde gözle görülür hatalar aranır beraberinde felaketleri getirir. Yolculukta öyledir, aceleyle vaktinden önce bir yere varmak istediğimizde dikkatsizlik kazaya sebep olur. Kurallara uymadan hareket demek ölüm demektir. İnsan olarak dikkat edilmeli, olabilecek durumlara karşı tedbirli olmalıyız. Acele iş sağlıklı olmayacağı gibi işimizi zamana yayarak sıkıştırmadan doğru şekilde yapmaya özen göstermemiz gerekir. İşin vaktinde yapılması her zaman önemli olandır. Dikkat etmeyerek yapacağımız her işinde bize zarar getireceğidir. Örneğin ödevlerimizi son dakikaya bırakmak o ödevin sağlıklı şekilde yapılmasını önlemektedir.

Aceleyle yapılan yolculuklar beraberinde kazayı sıkıntıyı getirir. Bunun yaşanmaması için dikkatli olunmalı kendimize ders çıkarmalıyız. Kazaların meydana gelmesinde hep acele hareket edilmesiyle hem kendi hem başkasının hayatını tehlikeye atmış oluruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.