Cumhuriyetimizi Korumak İçin Neler Yapmalıyız

Cumhuriyet bize atamalarımızdan emanet edilmiştir. Görevimiz onu korumak ve gelecek nesillere en güzel şekilde teslim ederek binlerce yıllık geleceğimizi kontrol altına almaktır. Cumhuriyetin kurulmasında atalarımız roller üstlendi nice savaşlara katıldılar milyonlarca şehit ve gazimiz oldu toprakları bol olsun. Özgürlük, namus, vatan, bayrak uğruna verdiler mücadelelerini. Bizim gelecekte sahip çıkmamızı istediler bayramız en derin duygularla kan rengine bulanmıştır.

Atatürk’ün bizler için yaptığı fedakarlıklar asla ödenmez. Ülkemizin işgalden kurtarmasını sağladığı gibi özgürlüğümüz için önemli bir yere ulaşmamızı sağlamıştır. Atatürk Türkleri çağdaş medeniyetler seviyesine yükseltmek için çeşitli antlaşmalar araştırmalar ve yenilikler getirdi. Yapılan devrimler sayesinde özgürlüğümüzün temeli atılmış olup sonsuza özgürlük sağlayacağız.

Cumhuriyet bize emanettir onu korumak için elimizden gelenlerin en iyisini yapmalıyız. Gerek vatani görevimizde gerekte savaşlarda bunlara uyum sağlamamız gerekmektedir. Aldığımı eğitim ile birlikte ticaret yapabilir ekonomimize katkılarda bulunuruz. Vergilerimizi en güzel şekilde ödeyerek ülkemizin ekonomisini güçlendiririz. Çalışmalarda bulunarak dünya devletleri arasında yer almasını sağlarız. Atatürk Türk gencinin ulusumuzu yükselteceğine inanmış ve onlara emanet etmiştir.

2 comments

  1. Çok işime yaradı

  2. çok işime yaradı teşekürler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir