Dostluk İle İlgili Kompozisyon

Dostluk iki insanın sahip olabileceği en önemli bağlardandır. Değer verilmesi ve alınması ile bağlar kuvvetlenerek birbirlerinize olan sadakati daima göz önünde bulundurmalısınız. Dost dediğimiz kişiler zor zamanlarımızda daima yanımızda olarak bize yol gösteren kişiler olacaktır. Bazen doğruları söylemeleri canımızı çok acıtacak ama atasözünde olduğu gibi dost acı söyler hatırlanacaktır.

Hayatımız boyunca tanıyacağımız binlerce insan olabilir. Bunlar arasında nadir olan kişiler bizimle dost olarak kalıp yıllar boyunca süren baki bir arkadaşlığımız olacaktır. Dostluk insanları geliştirerek hata yapmamızın önüne geçmektedir. İnsanlar iyi ve kötü günlerinde kendilerinin yanında birisi aradığından dolayı ilk isteyeceğimiz kişi dostumuzdur. Zor durumda uzanacak bir el dosttan gelir. Bizim yanımızda olmayıp güvenimizi boşa çıkartan birisi varsa asla dostumuz olamaz. Dostluk insanlara güven verir gerektiğinde canınızı ona emanet edeceğinizi asla unutmayınız. Dostluk hayatımızdaki en önemli kavramlardandır.

Gerçek bir dost bulunduğu zaman asla kaybedilmemeli. Olup olmadık şeyler yüzünden kalpler kırılmamalı. Dostluk bağları kuvvetli olduğundan dolayı birbirlerimize güvenimiz artar. Dost her zaman insanları geliştirir. Yalnız kalmaktansa sahip olacağımız dost sayesinde sırtımız asla yere gelmeyecektir.


24 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*