Dünyanın En Büyük Yılanı Kaç Metre

Dünyanın En Büyük Yılanları Hakkında Bilgi, Dünyanın En Büyük Yılanı

Yılanlar devasal boyutlara ulaşabiliyor özellikle türlerine göre bunların en başında pitonlardır. Boyları ile metrelerce olup yüzlerce kilo ağırlığına ulaşıyor. Ülkemizde bu boyutlara ulaşan yılanlar görmesek dahi bataklık alanlarda çok büyükleri olur bunlar Afrika, Amazon Ormanları, Bataklıklar genellikle sıcaklığın yıl boyunca olduğu yağmurların çok olduğu yerde görülür. Afrika, Avustralya, Burma, Asya pitonları olup boyları ortalama olarak 9 metreye kadar çıkabilir.

Besin ihtiyaçlarını karşılamak için büyük canlıları av olarak görüyorlar geyik, kemirgenler, yaban domuzu, ceylan, antilop gibi canları avlayarak beslenirler. Kaslarını gererek boylarını küçültebilirler avlarını yakalamak için kasları ile germektedir. Timsah gibi hayvanları dahi yutup yemeleri mümkündür. Genelde sulak alanlar yaşıyor. Büyük avları yuttuktan sonra hareket etmeleri zorlaşır ve birer av haline gelirler. Hareketleri yavaşlayacağından dolayı yılanlar dahi korumak için bazen avlarını geri çıkartırlar.

dünyanın en büyük yılanı

Gördüğünüz gibi yılan devasal olup hayvanat bahçesinde sergileniyor boyları bazen 10 metreden daha uzun olabilir bunlar yaşam yerlerine göre değişir. Yılanlar kedi, köpek gibi canlıları dahi öldürebilir piton cinsleri genelde zehirsiz olup avlarıın kasları ile boğarak öldürürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir