Klavyede Gülen Yüz Nasıl Yapılır

Gülen Yüz İşareti Nasıl Yapılır, Gülücük Somurtuk ve Öpücük İşareti

Acemi bilgisayar kullanıcıları ile birlikte çeşitli olarak smiley ifadeleri yapabilirsiniz. Sizde klavyenizi doğru şekilde kullanarak gülücük işaretini facebook, twitteri, skype gibi yerlerde kullanabiliriz. Klavye üzerinden ifadeler yapabiliriz bu sayede kişilere ruh halinizi gülücük şeklinde yansıtabilirsiniz.

Klavye üzerinden çeşitli gülücük işaretleri yapmanız için ilk önce Shift + nokta ve Shift + 9 bastıktan sonra ortaya :) işareti çıkar. İlk olarak nokta ardından 9 basmanız gerekli üst üste noktaya ihtiyacınız var.

Klavyenizi kullanarak farklı ifadeler dahi yapabilirsiniz somurtma işareti için ise :( mesela böyle 9 yerine 8 yaptığınızda oluşur. Aranızda öpücük işareti yapmak isteyen var mı o zaman :* şeklinde iki nokta üst üste ve sağ tarafta eksinin yanında yıldız işaretine tıklamalısınız. İşaretleri yaparken çeşitli şekillerde yapabilir ortaya çıkartabilirsiniz.

gülücük :)
somurtuk :(
öpücük :*
burunlu gülücük :-)
burunlu somurtuk :-(
burunlu öpücük :-*
utanma işareti :$

Bunları yaparken Shift işareti yukardaki karakterleri gösterir onlardan birisine ihtiyacınız varsa tuşların üstündekilere basılı tutarak tıklamanız yeterlidir.

4 comments

  1. teşekür ederim çok yardımı dokundu vala

  2. TEŞEKKKÜRLER :)

    Teşekkür ederim valla 2 saniyede yapabildim :D

  3. teşekkürler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir