Emek Olmadan Yemek Olmaz Kompozisyon

Emek Olmadan Yemek Olmaz Yazı, Emek İle İlgili Kompozisyon

Emek olmadan kazanılan yemek hak değildir. Emek verilerek elde edilecek yemenin tadı her şeyden çok daha değerlidir. Yemeğin boğazınızdan geçtiği zaman hak ve helal lokma olduğunu düşünmek her şeyden çok daha değerlidir. Tükettiği ekmeğin doğru yerden gelmesi insanlara onur ve kıvanç duymalarını sağlar.

Başarıya ulaşılması için alın teri ve o iş uğruna emek verilmelidir. Emek verilmeden kazanılan paranın helal olduğundan şüphe duyarız. Paranın hak yerine geçmesi için önemlidir. Yaşadığımız yüzyılda özellikle paranın değeri hayatımızda çok daha önemli yere sahiptir. Ülkemizin bütünlüğünü sağlaması adına gerekli yerlerde olması gerekir.

Çalışmayı seven insan emek verir karşılığını her şekilde alır. İşinizi en iyi şekilde yapmaya bakın. Yaptığınız işten memnun olan insanların hafızalarına isminiz kazılarak sizi bir yerlere taşıyacaktır. Verilen emek elbet görülür çalışmadan kazanacağız size zarardan başka bir şey getirmeyecektir. Tembelliğe ve işe yaramazlığa doğru ittiğini asla unutmayın. Her işte gayret ve çaba olmalıdır.


26 yorum

  1. Çoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooook teşekkürler😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*