Garanti Belgesi Ne İşe Yarar

Garanti belgesi, aldığımız ürünün belirli süreler arasında güvence altında olmasını sağlayan belgedir. Kullanıcı hatası dışında yaşanacak sorunların giderilmesinde elimizdeki güvence olmaktadır. Garanti kapsamında bakım ve tamire giderek sorunların giderilerek kişiye teslim edilir. Üretim hatası olması durumunda ürün yeni bir tane ile değiştirilerek kişiye yeni ürün teslim edilmektedir.

Firmalar tarafından bakım, tamir, onarım gibi işlerinin ücretsiz olarak yapılmasında ihtiyacımız olan belge olmaktadır. Tüketicilerin mağdur olmasında kurtulmasını sağlayarak hizmetlerin sağlanması sağlanır.

Garanti belgesinde yer alması gereken bilgiler; imzalı ve kaşeli satıcının belgesi, imalatçı, ithalatçı, fatura, mal cinsi, sayısı, teslim tarihi, garanti ve tamir süresinin kapsamı, garanti kapsamına giren durumlar, bakanlık izni yönetmelikleri olmaktadır.

Aldığımız ürünlerin ortalama olarak garanti süreleri 1 yıl ile başlayarak 10 yıla kadar çıkmaktadır. Firmalar ürettiklerin malların güvenliğine inanıyorlarsa eğer buna göre garanti verirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.