Gurur Gelecekteki Başarıların En Büyük Düşmanıdır Kompozisyon

Gurur insanların kaybetmelerine sebep olan duygulardandır. Yaptığınız işten dolayı böbürlenip asla kendinizi yükseklerde görmeyin. Bu yüzden kaybeden çok insan olmuş başarıyı elde ettiğini düşündükten sonra tepe taklak olanlar vardır. Başarınız karşısında devamı mütevazı davranmaya özen gösterin.

Yapılan işlerden dolayı insan gurur duymalı ama abartmadan. Hakkınız olduğu gerçek çünkü başarmış ve onu yapmışsınızdır. Düşünceleriniz her ne kadar doğru olsa dahi fazlasını düşünmek size ve çevrenizdekilere karar verebiliyor. Takılı kalmamalı ve kısa sürede bu düşüncelerden zihninizi arındırmalısınız. Başarının önüne sizinle gurur duyacak olanlar çevrenizdekiler olmalıdır. Kendinizi böbürlene böbürlene anlatmanız durumunda olumsuz şekilde etkilenirsiniz.

Başkalarına karşı her zaman alçakgönüllü olup her şeyde gururlanmayın. Unutmayın yaptığınız işleri elbet bir gün daha iyisini yapacak olan çıkacak gururlanmalarınızı yüzünüze vurabilirler. İş doğru şekilde yapıldığı sürece başarıyı takip etmiş olursunuz. Güzel şeylere imza atarken takım işi olduğunu asla unutmayın kendinizin bir buluşu işe bu sadece size ait olmadığını gösterir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir