Hafif Yaralanmalar Hangileridir

Hafif Yaralanmalar Nelerdir, Hafif Yaralanma Nedir

Yaralanmalar geçmişten günümüze kadar çeşitli ufak şekillerde olur. Tıp dilinde ağır ve hafif yaralanmalar olarak ayrılır müdahaleleri değişir. Küçük yaralanma olarak dile getirilebilir. Önemsenmeyen evde sağlık ocağında tedavisi yapılabilen yaralanmalar sınıfına girer. Gün boyunca uğraştığım işten dolayı hepimiz hafif yaralanma geçirebiliriz bunun asıl sebebi bilindiği üzere sağlık ocağına hastaneye kadar gidecek kadar ciddi olmayan. Küçük yaralanmalar buna dahil olur.

Çocukların günlük olarak yaptığı hareketler ve işlerde küçük yaralanmalar olur. Düşerek dizlerini kanatırlar bunun için yara temizlenir ve sarılır kısa zaman içersinde kendisini toparlayarak iyileşmesi sağlanacaktır.

Hafif yaralanma elimizde çizik, kan akmayan, küçük kesikler bunların hepsi hafif yaralanmadır. Tedavisinde yara bölgesi temizlenerek kirlenmesi önlenmelidir. Temizlik sonucunda sağlığınızı korumuş olursunuz. Ufak yaralanma ve kesintilerde ciddi sorunlar görürseniz sağlınızı riske atmayın doktorunuza başvurarak ilk yardım tedavisi alınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir