112 Acil Yardımı Gereksiz Ararsak Ne Olur

112 Gereksiz Yere Ararsak Ne Olur, Gereksiz Yere 112 Hattını Meşgul Etmek

Yapılmaması ve dikkat edilmesi davranışlardandır. İhtiyacımız olmadığı halde aramamız durumunda büyük sıkıntılara sebep olabiliriz. 112 acil yardım hattı olduğundan dolayı acil durumlar yaralanma sakatlanma ölüm kalım önemli durumlarda arayarak yardım için 7/24 görev yapmaktadır. Görevleri daima olup size ilk yardımı ulaştırarak hayatınızı kurtarabilir.

Gereksiz yere arayarak hattı meşgul etmek bir başkasının iletişime geçmesini önler. Kişi yardım alamaz ambulans çağıramadığından dolayı hastaneye gidemez ve birisinin ölmesine sebep dahi olabilirsiniz. Bu konuda hür dikkat ederek kimseye zarar vermemelisiniz. Bir gün sizinde ihtiyacınız olur o an meşgul olursa hat değerini çok daha iyi anlarsanız.

Getirilen yasal düzenlemeler ile birlikte acil hatları meşgul edilmesi sonucunda suç duyurusunda bulunabilirler. Bu sizin ceza alıp sicilinize leke olarak geçmesine sebebiyettir. Gerek hapis cezası gerek maddi olarak cezalara çarptırılabilirsiniz. Bunlar sizin duyarsız vatnadaş olduğunuzu göstererek suçlanmış olursunuz.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*