Su Tasarrufu İle İlgili Bilgiler

Su Tasarrufu Hakkında Bilgi, Su Tasarrufu İle İlgili Yazı

Su yaşamımızı devam ettirebilmemiz için önemli yaşamsal kaynağımızdır. Su yaşamsal olarak büyük önem taşır. İhtiyacımız olan doğal kaynaklardan olduğundan dolayı tükenmesi an meselesidir. Dünyanın %71’lik kısmı su olsa dahi temiz su kaynakları olmadığından dolayı yeterince faydası olmaz. Canlıların yaşamlarını sağlıklı şekilde devam ettirmelerinde sulara gerek duyarlar. Kişisel temizlik, yiyeceklerin yıkanması, elbiselerin temizlenmesi ve vücudumuzun ihtiyaç duyması bunların başında gelir. Bunların hepsi temiz su kaynakları kullanılır.

Su kaynaklarını temiz şekilde kullanarak gelecek nesillere bırakmalıyız. Son zamanlar küresel ısınma olması sonucunda ülkeler kuraklık tehlikesi çekiyor. Temiz su kaynaklarının depolandığı barajlar ciddi zararlara sebebiyet olabilir. Su olmadan hayat olmayacağı gibi tasarruflu kullanarak yaşayacağımız sıkıntıları kendimizi hazırlamalıyız. 2014 yılında susuzluk yaşanmış olup milyonlarca insan endişe içersinde beklemiştir.

Dişlerimizi fırçalarken, yemek yaparken, tıraş olurken gibi çeşitli noktalarda yaptığımız ihtiyaçlara göre daha az harcanmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir