İlköğretim Haftası İle İlgili Yazı

İlköğretim Haftası Hakkında Yazı, İlköğretim Haftası Kısa Yazı

Eğitim ve öğretim döneminin temel evresidir. İlköğretim ile birlikte öğrenciler eğitim hayatında ilk adımı atmış olur. Öğrenciler zorunlu eğitime tabi tutularak 6-7 yaşında okula başlayarak 15 yaşına kadar 8 yıllık bir eğitim öğretim döneminden geçer. Öğretimin başladığı ilk hafta olup tüm Türkiye’de okullarda ilköğretim haftası olarak kabul edilip kutlanır. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından radyo ve televizyonlar aracılığı ile birlikte yeni öğretim yılının başlangıç konuşması yapılarak öğrencilere başarılı bir yıl dilenir.

Etkinliklerde okul müdürü ardından yardımcısı konuşmasını tamamladıktan sonra okuma yazmanın önemi vurgulanarak önemi anlatılır. Öğretim anlatılması sonucunda başarılı adımlar sağlanmalı.

Atatürk eğitim ve öğretimin çağdaş medeniyetlerine doğru yükselmesini sağlamıştır. Eğitim önemli olduğundan dolayı bilgi geleceğin gücü olarak kabul edilmiştir. Topluma faydaları anlatılarak geleceğin makam sahibi yöneticileri olacağını ifade etmiştir. Bugünün çocukları geleceğimizin doktorları, mühendisleri, avukatları, hakimleri olacaktır.

4 comments

  1. lütfen daha kısa gönderiler paylaşın bunu biz nasıl yazalım hiç bir sitede yok kısa bir ya öf

  2. Çok güzelllllllllllll

  3. aynen çok uzun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir