Mısır Piramitleri Neden Yapılmıştır

Mısır piramitlerini bu kadar ünlü yapan bu kadar adından bahsettirmesinin nedeni oldukça gizemli ve sır dolu olmasıdır. Piramitler bir çok konuda gizemini korumaktadır. Mısır da bulunan piramitler yaklaşık olarak 100 tane olmakta ve diğer bir varsayıma göre ise 118 tane olmaktadırlar. Ama oldukça çok olduklarını söylemek isteriz. Yapımında kullanılmış olan taş blokların tanesi 20 ton olmaktadır buraya bunları hangi insan gücü ne nasıl yerleştirmiştir ki o taşları nereden getirdikleri bile oldukça esrarengiz olmaktadır.

Piramitler arasında biri var olup ki bu oldukça büyük ve bilinemeyen bazı vakalar söz konusu olmaktadır. Keops piramiti en büyükleri olmaktadır. Sadece bu piramidin yapımı 20 yıl sürmüştür. Piramitler içerisinde uydu veya telefon gibi cihazlar çekmemektedir, içerisindeki bitkilerin daha hızlı geliştiği gözlemlenmektedir, piramit içerisinde mevsimler tam tersi olmaktadır,piramitlerin yapımında tabanın yüzeyi ve anıtın yarısının iki katına bölündüğünde pi sayısı ortaya çıkmaktadır bunun gibi bir çok önemli ve insanın kafasını karıştıracak gizemli olaylar olmaktadır.

Piramitlerin yapılış amaçları asıl olarak firavunları ve eşleri için yapılmışlardır. İçerisinde ölümlerinden sonra eşyaları ve hazineleri ile birlikte gömülmekteydiler. Piramitler iki katlı olup bunların üst katında krallar alt katında ise kraliçelerin mezarları yer almaktadır. Piramitlerin içerisinde bir çok gizli oda olduğu kadar bilinipte girilemeyen odalarında olduğu söylenmektedir. Hatta öyle bir şey ki bubi tuzaklarının da yer aldığı söylenmektedir. Ne kadar doğru ne kadar yanlış bilinmemekte fakat hiç kimse şimdiye kadar bu tuzaklara denk gelmediği de bilinmektedir. Bir çok filmde bu tuzaklardan da bahsedilmektedir.

Piramitler bir çok kişinin ilgisini çekmektedir ki her yıl milyonlarca turistin ziyaretine uğramaktadır. Turizm açısından da oldukça zengin olmaktadır. Bazı bilim adamlarının araştırmalarına göre ise piramitlerin yapımı uzaylılar tarafından gerçekleşmiş dense de bir çok bilim adamı da köleler tarafından yapıldığı söylenmektedir. Hatta inşasını gerçekleştiren mühendislerin öldürüldüğü bile söylenmektedir. İmkanı olan herkes bu dünyanın hadi harikasından birisi olan piramitleri görmesi gerekmektedir. Dünya da eşi benzeri olmayan ve yüz yıllardır ayakta duran bunu yanı sıra çözümlenemeyen bir çok sırrı içerisinde barındırmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.