Pasif İçicilik Nedir

Pasif İçicilik Hakkında Bilgi, Pasif İçiciliğin Zararları

İçiciliğin her türlüsü zararlı olduğu gibi bunlardan en zararlısı ise pasif içiciliktir. İnsanlar tütün mamullerini kullandıklarında ortaya çıkan duman solumamız sonucunda oluşur. Pasif içicilik özellikle çocuklara zarar verir. Ciğerleri henüz gelişme aşamasında olmasından dolayı ergenliğe ulaşmış insanlarda etkisi daha yüksek oranda olur.

Pasif içicilikte sigara içmeye bedel olduğu gibi bulunduğumuz ortamda o dumanı solumaktayız. Duman odanın içinde devamlı olduğundan dolayı gün boyunca sigara içmiş olmaya eş değer etki görürüz. Pasif içicilik yüzünden içmeyenlere zarar verip onları etkilemiş oluruz. Kendimiz dışında çevremizdekilerin de bundan etkilenmesine sebep olur. Duman olan ortamda bulunmamamız gerekiyor pasif içicilik yüzünden etkileniriz.

Buna karşılık olarka toplum içersinde bilinçlendirilmesi gereklidir. Bilinçlenen insanlar bu durumdan etkilenmediği gibi zararlarından korunmuş olurlar. Ailemizi ve sevdiklerimizi değer veriyorsak onların yanında sigara içilmemeli. Ev ortamında içinlen sigara çocuklarımıza zarar verir. İçmeyenlerde içenlerde olduğu gibi kanser etkisi görebilirler bunun sebebi soludukları sigara dumanıdır.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*