Pişmanlık ile ilgili Kompozisyon

Bir şeyi yaptıktan sonra pişmanlık duymak ve o şeyin yapılmamış olmasını dilemek en büyük pişmanlıktır. Ani kararlar genelde insanları pişmanlıkla sonuçlanacak durumlara sürükler. Pişman olmamak adına kişi kararlarını birkaç kere daha düşünerek almalıdır. Pişmanlığa yol açacak kararlar can sıktığı gibi insanın tadını da kaçırabilir.

Bazı pişmanlıklar unutup giderken bazıları ise hayatı boyunca taşıyacağı leke olarak kalır. Alınan kararlar kişinin geleceğini de karartabilir. Bir iş yapılmadan önce sonuçlarının neler olabileceği düşünülmeli. Düşünmüyorsa hayatı boyunca yaşayacağı pişmanlığın izlerini asla silemeyecektir. Birçok insan ani karar verir öfkelerine yenik düşerler. Kişisel gelişimine önem vermemiş insanların genelde yaptığı davranışlardır. Hayatını olumsuz etkileyecek kararlar içerisinden çıkamazlar.

Her insan hayatı boyunca ufak tefek pişmanlıklar yaşamıştır. Bazıları telafi edilmiş, bazıları unutulmuş ve leke olarak kalmıştır. Kişi hangisinden olacağına kendi karar verebilir. Olaylar karşısında sükûnetini korumayan kişiler en büyük pişmanlıklarını yaşarlar. Sakin olmalı ve ani kararlar almaktan kaçınılmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir