Saç Nasıl Çabuk Uzar

Hızlı Saç Uzatma, Saç Nasıl Uzatılır

Saçların hızlı ve çabuk uzamasını hepimiz isteriz. Gür saçlara sahip olmak ve ailende gelen ufak döküntüler canımızı sıkabiliyor. Saçlarımızın uzun olması seyrek olan saçlarımızın varlığını gizler. Saç uzatmak için birkaç noktaya dikkat edilerek hızlı şekilde uzatılması sağlanabilir. Kısa saçlarımızı hemen uzatmak istememiz aceleye getirmek gür saçlara sahip olmayı biraz engelleyebilir. Yapacaklarımız ile saçlarımız daha çabuk uzadığı gibi gür şekilde olabilir aynı zamanda dökülmelerinde önüne geçmiş olacağız.

Dengeli ve düzenli beslenmek ilk kuralımız olup bütün vitaminlerden almalıyız. Sevmediğimiz yiyeceklerin içersinde dahi gerekli vitaminler olup mutlaka tüketilmelidir. Biraz ucundan tatmanız durumundan bulunan vitaminler vücudumuza girmiş olacaktır. Vücut sağlığınız ne kadar iyi olursa saçlarınız o kadar güçlü olacaktır. Vitamin eksiklerini tamamlayın.

Uzun saçlar sizin düşmanınız olacak kırılmalar, uçuşma, kırıklar, kopmalar gibi sorunlarla karşı karşıya kalırsınız. Yanlış tarama dahi saçlarının dökülmesine sebeptir.

Saçınızın uzaması için maske tarifi
Yoğurt
Yumurta
Limon suyu
Kına

Bunları bir araya getirerek yoğurup hamur haline getiriniz. Hazırlanan maske sayesinde derinize masaj yapar bir şekilde sürmeye devam ediniz. Saçlarınızda bir saat boyunca dursun ardından saçlarınızı bol ılık suyla beraber yıkayınız.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*