Sesin Her Ortamdan Geçebilmesi Kimlerin Çalışmalarını Zorlaştırır

Sesin her ortamdan geçebilme özelliği herkesi etkilemektedir. Peki geçicini engellemek için çeşitli mesleklerde yöntemler kullanılır. Bunların başında yalıtım sistemi gelerek sesin dışarıya çıkması, dışarıdaki sesin ise içeriye girmesi önlenir.

Günümüzdeki binaların yapımında yalıtım malzemelerin kullanılması dışarısı ile olan ilişkisini kesmektedir. Binanın içindeki seslerin dışarıya çıkması önlemektedir. Ses yalıtım sistemi herkesin ihtiyacı olduğu gibi binalarda mümkün mertebe kullanılması gerekir. Bizde dışarıdan gelecek olan etkilere karşı kendimizi korumuş oluruz.

Sesin bulunduğumuz ortamdan yayılarak dışarıya çıkması hepimizin hayatınızı olumsuz etkiler. Dışarıdan gelecek seslerden dolayı hepimiz olumsuz etkileniriz, işimize, dersimize yada uykumuza olumsuz etki yaratır. Konsantrasyonumuzu dağıtarak zarar görmemize sebep olur. Konuşmalarımız dışarıdan duyularak özel hayatımıza zarar verir. Hassas iş ve ölçümlerle uğraşan kişiler içinde haylice zorlayıcıdır. Okulda öğrencilerin derslerine odaklanmalarını zorlaştırır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir