Simyacıların Uğraş Alanları Nelerdir

Modern kimya 17. yüzyıllarda kendisini gösterdi bundan önce simyacı adı verilen insanlar çalışmalarını yapardı. Simyacılar maddeleri birbirlerine karıştırarak çeşitli maddeleri elde ederlerdi.

Dönemin simyacılar maddeleri yoğun şekilde imkansız amaçlar altında kullanmıştır. Değersiz maddeler altına çevrilmesi, ölümsüzlük maddesi, görünmezlik, elmas elde etmek için çalışmalar yaptı. Simyacıların araştırma hedefleri belirsizlik içersinde olduğundan dolayı karmaşık sonuçlar alırdı.

Simyacıların ilgilendiği alanlar daha çok kimya, metalurji, fizik, tıp, astroloji, semiotik, mistisizm, spiritüalizm üzerine ilgiliydi. Simyacılar çok önceki zamanlara kadar dayanırdı.

Simyanın ortaya çıkışı Mısır, Mezopotamya, İran, Hindistan, Çin de kendisini gösterdi. Roma imparatorluğu ve Yunanistan dönemlerinde etkili olmuştur. Simyacılar ile ilgili halkın görüşmeleri kaçık veya zehirlenme olayları ile tanımışlardır. Maddelerin araştırmalarında istedikleri gibi sonuçların alınmaması onlara verilen değeri düşürmüştür. Tarihte bir çok ünlü simyacı olup araştırmalarını başarıya ulaştırarak göstermiştir.

One comment

  1. Çok teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir