Sizce Eski Mısırlılar Piramitleri Nasıl Yapmışlardır

Piramitler uzun yıllardan beri merak konusu olmuştur. Gizemini koruyan piramitlerin eski mısırlılar tarafından nasıl yapıldığı hep soru işaretleri olmuştur. Piramitlerin inşası için fizik, kimya, matematik ve astronomi biliminden yararlanılması gerekmektedir. Günümüzde dahi piramitlerin yapılması neredeyse imkansız gözükmektedir.

Eski mısırlılar, piramitleri yaparken taş blokları gemiler ile taşımıştır. Karada fillerin yardımıyla birlikte taşıyarak inşa bölgesine kadar getirmişlerdir. Taşları birbirlerinin üzerine koyarken makaralardan yararlanıp, eğik düzlemler ve kaldıraçlar kullanmıştır.

Devasa taşları kaldırmak için binlerce kişinin çalışması gerekiyordu. O dönemlerde nüfus yoğunluğuna bakılırsa bunları yapmaları mümkün olmaktadır. Mühendislik ile beraber devasa ağırlıktaki taşları kaldırarak piramit için dizilimleri gerçekleştirirler. Yer çekimi, astronomi ve matematiksel gelişimler sayesinde şekillere sahip olmuştur. Matematik ve geometrik bilgiler sayesinde piramitlerin inşaları doğru şekilde yapılmıştır.

O dönemlerde yetişen bilim adamları mühendislik alanında kendilerini geliştirmiş ve inşaalar tamamlandıktan sonra öldürüldükleri iddia edilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir