Toplumun Temel İhtiyaçları Karşılanmazsa Hangi Sorunlar Ortaya Çıkar

Toplumun temel ihtiyaçları belirlenerek bunların eksiksiz olarak karşılanması gerekir. Yaşamsal ihtiyaçlar en başta olup bunların verilip daha sonra ellerinden alınması karmaşaya yol açar. Sağlık, eğitim, ulaşım, gıda gibi ihtiyaçların giderilmesi gereklidir. Eksik kaldığı zaman toplum içinde huzur sağlanmadığı gibi iç savaşın başlangıcının habercisi olur.

Belli bir sınırı yoktur insanlar her zaman daha iyisini hedeflediğinden asla kesilmemesi gerekir. Kalitesiz veya yetersiz olabilir ama tamamen yoksun bırakılmaması gerektiği bilinmeli. Okullarda öğretmen sayısı yetersiz ama eğitim alanında herhangi sorun yaşanmıyor. Bir okulun kapısına kilit koyulduğu zaman ortalık karışabilir.

Sağlık hizmeti kesildiği zamanlar insanların yaşam hakları ellerinden alınmış olur. Bir çok hastalık kendisini göstererek sorunlarda beraberinde gelir. Hastanelerdeki yoğunluk azılarak halkı isyan etmesine sebep olur.

Gıda sıkıntısı yaşanarak her şeyin pahalaşması insanlar arasında sınıfların ortaya çıkmasına sebep oluyor. Zengin ve fakir arasındaki uçurumdan dolayı insanlar şiddete yönelerek iç savaşı tetikler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.