Yayla Turizmi Nedir Kısaca

Yayla turizmi, ülkemizdeki birbirinden eşsiz yayaların ve yaya evlerinin sunduğu temiz hava, güzel manzara ve doğa ile iç içe olan turizmdir. Ziyaretçiler açısından büyük ilgi görmektedir. Günlük ya da haftalık yayla evlerinde doğal hayat ile iç içe oluyorlar. Bacasız turizmin parçası olan yayla turizmi büyük ilgi görmektedir.

Ülkenin ekonomik olarak gelişmesi ve tanınması için bacasız turizm önemlidir. Turistlerin getirdiği döviz sayesinde ülkenin alım gücü artmakta, dış ticarette önemli yer sahibi olmaktadır. Her yıl milyonlarca turisti ağırlayan ülkemizde yayla turizmi binlerce kişiyi çekmektedir. Birbirinden güzel manzarası ile doğanın eşsiz güzelliğini yaşamak mümkündür. Kalkınmanın oluşmasını sağlayarak önemli gelir kaynağı elde etmekteyiz.

İklimsel özellikler, kırsal güzellikler, geleneksel yaşam biçimlerimizi tanımak isteyen kişiler Antalya, Gaziantep gibi illerimize yayla turizmi için gelmektedir. Yayla odaklı turizmin gelişimi, yayaların turizme odaklı olarak gelişmesi sağlanmıştır. Kültür Bakanlığının da desteği sayesinde yayla turizmi tanıtılarak turistlerin faydalanmasına imkan sunulmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.