Farklı Ülkelerde Yaşayan Çocukların Yaşam Tarzları

Farklı ülkelerde çocukların yaşamları da farklı oluyor. Yaşamlarını ülkelerinin sosyal şartları doğrultusunda şekillendiriyorlar. Çocuklar zorlu ve kolay bir yaşama sahip olabilir bunlar yaşamı ile etkilidir. Birkaç ülkenin şartlarını göz önünde bulundurarak çocukların yaşam tarzlarını ele alalım.

Türkiye: Doğuda çocuklar okumak yerine çalıştırılıp eve katkı sağlamaları bekleniyor. Sokaklarda çelik çomak ile oynuyorlar. Topraklarda yuvarlanarak misket oynayıp zamanını geçiriyor. Bilgisayar gibi teknolojik ürünlerle maddi imkanları yetmedikleri için henüz tanışmamışlardır. Doğuda tam aksine daha gelişmiş ekonomik olarak etkilidir. Bilgisayar başında geçirerek zamanlarını geçirirler. Akıllı telefonlar kullanırlar.

Afrika: Oyun oynamaya fırsat bulamıyorlar. Karınlarını doyurmak için yardım bekliyorlar. Temiz içme suyu bulamayıp öyle bekliyorlar. Elleri ağızları yara bere içerisinde yaşamlarına devam etmektedirler. Oyun oynarken çelik çomak, taş toprak, topla oynayarak zaman geçirirler. Giyimleri oldukça kötüdür sıcak olduğu gibi yeni bir elbise alacak paraları yok.

Fransa: Yaşam kaliteleri oldukça yüksektir. Herkesin evinde bilgisayar, akıllı telefon kapılarının önünde arabaları vardır. Sokakta oyun oynamazlar. Teknoloji ile gelişen oyunlardandır. Zamanlarını asosyal biçimde geçirirler. Giyim bakımından modayı takip ederler. Yedikleri fast food daha çok olarak zaman geçirmektedirler.

One comment

  1. Hacer kocagöz

    Çok güzel olmuş tebrikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.