Suda El ve Ayak Parmaklarımız Neden Buruşur

Suyun İçinde Parmaklarımız Neden Buruşur, Ayaklarımız Suda Neden Buruşur

Duş alırken veya ev hanımlarının bulaşıklarını elde yıkadıkları zaman parmaklarının buruştuklarını görüyoruz. Ellerimiz uzun bir süre bulaşık içersinde durduktan sonra buruşmaya başladığını görürsünüz. Ellerimiz neden durduk yere buruştuğunu düşünmenize sebep olabilir. Suyun ellerimizi buruşturma özelliği olup aslında sizde öğrenince çok şaşıracaksınız.

Suda kalan parmaklarımız sinir sistemimiz ile ilgilidir. Su içersinde kalması sonucunda kan damarlarımız büzülecektir. Parmaklarımızın uçlarının da büzüşmesi bundan dolayı kaynaklanmaktadır. Parmaklarımızın kan hacmi küçüldüğünden dolayı buruşmaktadır. Banyoda ve bulaşıkları yıkarken elimiz fazla suda kaldığından dolayı olur.

Ayaklarımız, ellerimiz hatta çok uzun süre kalan kolumuz bacaklarımız dahi buruşabilir. Suyun içersinde kalması durumunda meydana gelir. Denemek için elimizi su içersinde 15-20 dakika boyunca beklettiğiniz zaman buruşmalar yavaşça başlar.

One comment

  1. Ellerimin suyla temasında avuç içlerinde buruşma yarılma ve soyulma oluşuyor aynı zamanda acı da oluşuyor.suyla temasım olmzsa hiç bir problemim yok.cildiye dr.duş alırken eldivenle yap dedi oda bana saçma geldi.sizden ricam avuç içini suyun etkisinden koruyucu bir ilaç varsa yazarmısınız.Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir